Potraviny a zemědělské produkty opatřené značkami evropského systému ochrany názvu produktů

Jihočeská Niva

Tradiční pochoutka z Madety Český Krumlov, Jihočeská Niva s 50 % tuku v sušině, získala své jméno podle šumavských luk. A desítky let si na ní mohou pochutnávat labužníci díky Bohuslavu Novákovi ze Stráže nad Nežárkou. Právě jeho zásluhou totiž uzrál první bochník tohoto sýra s ušlechtilou plísní uvnitř Českého Krumlova v roce 1951. V současné době už lahodný sýr s modrozelenou plísní nezraje ve skalních štolách, ale v moderních nadzemních sklepích, nadále však platí, že Madeta Český Krumlov vyrábí prakticky největší množství tohoto sýra v republice.

Výroba Jihočeské Nivy, plísňového sýru typu rokfóru, trvá i se zráním jeden měsíc. Nezaměnitelnou chuť jí dodává kultura Penicillium rocqueforti, kterou si sýraři pěstují v závodové laboratoři a postup si bedlivě střeží.

Ročně putuje na pulty obchodů a stoly labužníků na tři tisíce tun Jihočeské nivy a na její kvalitu dohlížejí nejen samotní mistři sýraři, ale i pracovníci laboratoře. O kvalitě, ale také o jedinečnosti Jihočeské nivy, svědčí Chráněné zeměpisné označení EU. K sýru se skvěle hodí plná červená vína, například Shiraz Cabernet nebo Chianti.